RN73F2BTD3573B
Meritek
Product No:
RN73F2BTD3573B
Manufacturer:
Meritek
Package:
1206
Description:
RES SMD_357K_0.1%_1/8W, 0.125W_1
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 357 kOhms
Series RN73
Power (Watts) 0.125W, 1/8W