RN73G1JTD3011D
Meritek
Product No:
RN73G1JTD3011D
Description:
RES SMD_3.01K_0.5%_1/16W, 0.625W
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package 0603
Ratings -
cms-filter-header-package Tape & Reel (TR)
Resistance 3.01 kOhms
cms-filter-header-series RN73
Power (Watts) 0.063W, 1/16W