RN73G1JTD3832B
Meritek
Product No:
RN73G1JTD3832B
Description:
RES SMD_38.3K_0.1%_1/16W, 0.625W
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 38.3 kOhms
Series RN73
Power (Watts) 0.063W, 1/16W