RN73H1ETTP2913D50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H1ETTP2913D50
Description:
RES 291K OHM 0.5% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 291 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.063W, 1/16W