RN73H2ATTD3700F50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H2ATTD3700F50
Description:
RES 370 OHM 1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 370 Ohms
Series RN73H
Power (Watts) 0.125W, 1/8W