RN73H2ATTD8251D10
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H2ATTD8251D10
Description:
RES 8.25K OHM 0.5% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.25 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.125W, 1/8W