RN73H2BTTD62R0B25
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H2BTTD62R0B25
Description:
RES 62 OHM 0.1% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 62 Ohms
Series RN73H
Power (Watts) 0.25W, 1/4W