RN73H2ETTD1691F100
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H2ETTD1691F100
Description:
RES 1.69K OHM 1% 1/4W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.69 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.25W, 1/4W