RN73H2ETTD3163C50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H2ETTD3163C50
Description:
RES 316K OHM 0.25% 1/4W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 316 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.25W, 1/4W