RN73R1JTTD3052F10
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73R1JTTD3052F10
Description:
RES 30.5K OHM 1% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 30.5 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.1W, 1/10W