RN73R1JTTD4753D25
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73R1JTTD4753D25
Description:
RES 475K OHM 0.5% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 475 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.1W, 1/10W