RN73R2ATTD1911B50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73R2ATTD1911B50
Description:
RES 1.91K OHM 0.1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.91 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.125W, 1/8W