RN73R2ETTD4323D100
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73R2ETTD4323D100
Description:
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 432 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.25W, 1/4W