RNCF0402DTE221R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF0402DTE221R
Description:
RES 221 OHM 0.5% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 221 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W