RNCF0603DKE442K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF0603DKE442K
Description:
RES 442K OHM 0.5% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 442 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.1W, 1/10W