RNCF0805DTE100K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF0805DTE100K
Package:
0805
Description:
RES 100K OHM 0.5% 1/4W 0805
In Stock : 4717
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W