RNCF1206BTC1M15
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF1206BTC1M15
Description:
RES 1.15M OHM 0.1% 1/8W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.15 MOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W