RNCF1210DTC2R00
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF1210DTC2R00
Description:
RES 2 OHM 0.5% 1/4W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W