RNCF2010BTC9K10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF2010BTC9K10
Description:
RES 9.1K OHM 0.1% 1/3W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 9.1 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.333W, 1/3W