RNCF2512BKE620K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF2512BKE620K
Package:
2512
Description:
RES 620K OHM 0.1% 1/2W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 620 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W