RNCP0805FTD221R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCP0805FTD221R
Package:
0805
Description:
RES 221 OHM 1% 1/4W 0805
In Stock : 29919
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 221 Ohms
Series RNCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W