RNF12FAD4R32
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF12FAD4R32
Description:
RES 4.32 OHM 1% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.32 Ohms
Series RNF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W