RNF12GTD4K30
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF12GTD4K30
Description:
RES 4.3K OHM 2% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.3 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W