RNF14GTD1K50
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF14GTD1K50
Description:
RES 1.5K OHM 2% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W