RNMF12FTC100R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNMF12FTC100R
Package:
Axial
Description:
RES 100 OHM 1% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series RNMF (Mini)
Power (Watts) 0.5W, 1/2W