RNMF14FTC18K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNMF14FTC18K0
Description:
RES 18K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 11903
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 18 kOhms
Series RNMF (Mini)
Power (Watts) 0.25W, 1/4W