RNX02510M0FNLB
Vishay Dale
Product No:
RNX02510M0FNLB
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 10M OHM 1% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 0.5W, 1/2W