RNX0252M21FKWF
Vishay Dale
Product No:
RNX0252M21FKWF
Description:
RES 2.21M OHM 1% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.21 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 0.5W, 1/2W