RNX03812M0JNLB
Vishay Dale
Product No:
RNX03812M0JNLB
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 12M OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 1W