RNX03817M5FKLB
Vishay Dale
Product No:
RNX03817M5FKLB
Description:
RES 17.5M OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 17.5 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 1W