RNX03822K1FKEL
Vishay Dale
Product No:
RNX03822K1FKEL
Description:
RES 22.1K OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 22.1 kOhms
Series RNX
Power (Watts) 1W