RNX05022K6FKR7
Vishay Dale
Product No:
RNX05022K6FKR7
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 22.6K OHM 1% 1.2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.540" L (3.56mm x 13.72mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 22.6 kOhms
Series RNX
Power (Watts) 1.2W