RNX07522K1FNLB
Vishay Dale
Product No:
RNX07522K1FNLB
Description:
RES 22.1K OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.790" L (3.56mm x 20.07mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 22.1 kOhms
Series RNX
Power (Watts) 2W