RNX100120MJNLB
Vishay Dale
Product No:
RNX100120MJNLB
Description:
RES 120M OHM 5% 2.5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.140" Dia x 1.040" L (3.56mm x 26.42mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 2.5W