RNX1252M40JKLB
Vishay Dale
Product No:
RNX1252M40JKLB
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 2.4M OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.140" Dia x 1.290" L (3.56mm x 32.77mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.4 MOhms
Series RNX
Power (Watts) 3W