RNX20030K0JNLB
Vishay Dale
Product No:
RNX20030K0JNLB
Description:
RES 30K OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.140" Dia x 2.040" L (3.56mm x 51.82mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 kOhms
Series RNX
Power (Watts) 5W