ROV20-220M
Littelfuse Inc.
Product No:
ROV20-220M
Description:
VARISTOR 22V 2KA DISC 20MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 17.6 V
Capacitance @ Frequency 21200 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Varistor Voltage (Max) 26.4 V
Series -
Energy 8J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 18 V