ROX05SJ13R
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX05SJ13R
Description:
RES 13 OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 9920
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.295" L (2.50mm x 7.50mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 13 Ohms
Series ROX, Neohm
Power (Watts) 0.5W, 1/2W