ROX100200KJNEE
Vishay Dale
Product No:
ROX100200KJNEE
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 200K OHM 5% 4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.310" Dia x 0.920" L (7.87mm x 23.37mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 kOhms
Series ROX
Power (Watts) 4W