ROX150566KJKLB
Vishay Dale
Product No:
ROX150566KJKLB
Description:
RES 566K OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.310" Dia x 1.550" L (7.87mm x 39.37mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 566 kOhms
Series ROX
Power (Watts) 5W