ROX200390KJNLBS
Vishay Dale
Product No:
ROX200390KJNLBS
Description:
RES 390K OHM 5% 6W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.310" Dia x 2.050" L (7.87mm x 52.07mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 390 kOhms
Series ROX
Power (Watts) 6W