ROX30010K0FNEMN
Vishay Dale
Product No:
ROX30010K0FNEMN
Description:
RES 10K OHM 1% 10W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.310" Dia x 3.050" L (7.87mm x 77.47mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series ROX
Power (Watts) 10W