ROX4004M80JNF5
Vishay Dale
Product No:
ROX4004M80JNF5
Description:
RES 4.8M OHM 5% 16.8W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.310" Dia x 4.050" L (7.87mm x 102.87mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.8 MOhms
Series ROX
Power (Watts) 16.8W