ROX500510KJNF5
Vishay Dale
Product No:
ROX500510KJNF5
Description:
RES 510K OHM 5% 16W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.310" Dia x 5.050" L (7.87mm x 128.27mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 510 kOhms
Series ROX
Power (Watts) 16W