ROX5SSJ39K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX5SSJ39K
Description:
RES 39K OHM 5% 5W AXIAL
In Stock : 1002
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 39 kOhms
Series ROX, Neohm
Power (Watts) 5W