ROX60020M0JKF5
Vishay Dale
Product No:
ROX60020M0JKF5
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 20M OHM 5% 20W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.310" Dia x 6.050" L (7.87mm x 153.67mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 MOhms
Series ROX
Power (Watts) 20W