ROX9J1K8
TE Connectivity Passive Product
Product No:
ROX9J1K8
Description:
RES 1.8K OHM 5% 9W AXIAL
In Stock : 1789
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.335" Dia x 2.126" L (8.50mm x 54.00mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 kOhms
Series ROX, Neohm
Power (Watts) 9W