RP0402BRE07100RL
YAGEO
Product No:
RP0402BRE07100RL
Description:
RES 100 OHM 0.1% 1/16W 0402
In Stock : 10000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 100 Ohms
Series RP
Power (Watts) 0.063W, 1/16W