RP0603DRD074K7L
YAGEO
Product No:
RP0603DRD074K7L
Package:
0603
Description:
RES 4.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
In Stock : 4973
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 4.7 kOhms
Series RP
Power (Watts) 0.1W, 1/10W