RP164PJ3R0CS
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
RP164PJ3R0CS
Package:
1206
Description:
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Series RP
Power Per Element 62.5mW